Meksykańska pizza na kalafiorowym spodzie

Jeśli tradycyjna pizza już się Wam przejadła i chcecie wersję nieco bardziej fit, polecamy przepyszne ciasto z kalafiora, któremu nie sposób się oprzeć. Gwarantujemy jeśli spróbujecie raz, będziecie chcieli więcej.

Meksykańska pizza na kalafiorowym spodzie

SKŁADNIKI:
- 1 kalafior
- 200g sera mozzarella
- 400g wieprzowego mięsa mielonego
- 400g pomidorów z puszki
- 240g czerwonej fasoli
- 200g kukurydzy
- 2 papryczki chilli
- 2 cebule czerwone
- pieprz, sól, chilli, bazylia i oregano do smaku

Kalafiora obieramy z liści i dokładnie myjemy, następnie na tarce z grubymi oczkami go trzemy, solimy do smaku i podpiekamy około 5 minut w piekarniku nagrzanym do 200 stopni, tak by kalafior się sprażył. W tym samym czasie przygotowujemy nasze mięso. Podpiekamy je na patelni wraz z przyprawami solą, pieprzem, chilli i bazylią. Gdy kalafior i mięso jest już gotowe przechodzimy do układania równomiernie warstw naszej pizzy. Na kalafior kładziemy 100g sera mozzarella, przyprawę oregano, pomidory z puszki, mięso mielone, kukurydze, fasole, krążki cebuli, pozostały ser mozzarella oraz krążki papryczek chilli. Całość pieczemy około 20 minut w piekarniku nagrzanym do 200 stopni. Uwaga - im więcej chilli, tym ostrzejsze pizza.

Czas przygotowania: około 50 minut 

SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Zostawiając komentarz na blogu, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy zgodnie z jego polityką prywatności.

Obsługiwane przez usługę Blogger.