Wielkanocna sałatka warstwowa

W Święta Wielkanocne na polskich stołach na pewno nie zabraknie sałatek. Nasza propozycja jest smaczna, ładnie prezentuje się na stole i przede wszystkim jest szybka – można przygotować ją nawet w ostatniej chwili. Oczywiście lepiej zrobić to wcześniej, bo jak w przypadku innych sałatek, kilka godzin w lodówce dobrze na nią wpłynie :)

Wielkanocna sałatka warstwowa

SKŁADNIKI
- 250 g zielonego groszku
- 250 g kukurydzy
- 1 por
- 250 g sera żółtego w kawałku
- 300 g czerwonych buraczków tartych
- 300 g selera
- majonez
- jajko i szczypiorek do dekoracji
- pieprz, sól do smaku

Z racji, że jest to sałata warstwowa, wszystkie składniki musimy przygotowywać osobno. Groszek, kukurydzę i czerwone buraczki dokładnie odcedzamy. Pora kroimy na talarki i parzymy go w zagotowanej wodzie (wystarczy polać wrzątkiem). Ser kroimy w kosteczkę. Seler odcedzamy i szatkujemy na drobno. Zostało tylko ułożyć wszystko w misce i tutaj robimy to według własnego uznania. Nasza kolejność była taka: zielony groszek, ser żółty, por, majonez, czerwone buraczki, kukurydza, seler i znowu majonez. Do dekoracji użyliśmy przekrojonego na ćwiartki jajka i szczypiorku.

Czas przygotowania: około 20 min

SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Zostawiając komentarz na blogu, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy zgodnie z jego polityką prywatności.

Obsługiwane przez usługę Blogger.